Üniversitemiz, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimlerin ardından hizmetlerini Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına uygun olarak yaptığını tescilledi ve TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazandı. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü denetimlerinden başarıyla geçerek TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelerini aldı. 

TSE Güneydoğu Bölge Koordinatörü Rıza OKUMUŞ belge takdim töreninde yaptığı konuşmada, hizmetlerini Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne uygun olarak yapan üniversiteler ve bağlı kuruluşlarına Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildiğini söyleyerek üniversitelerin kalite bilincinin yerleştirilmesinde de önemli sorumluluklar üstlenebileceğini, Harran Üniversitesinin bu konuda önemli bir mesafe kat ettiğini Türk Standartları Enstitü olarak hem standardizasyon hem uygunluk değerlendirme alanlarında üniversitelerle ortak projeler yapmak, mevcut işbirliklerine yenilerini eklemek arzusunda olduklarını belirtti. 

TSE'nin standardizasyon ve uygunluk değerlendirme alanındaki çalışmalarının önemine işaret eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri ÇELİK ise Harran Üniversitesinin idari akademik diğer tüm birimleri için de kalite belgelendirme çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek Harran Üniversitesinin Türk Standardları Enstitüsü ile çalışmalarının sadece TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ile sınırlı kalmayacağını, her konuda iş birliğine hazır olduklarını nitelikli hizmet sunabilmek için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini ifade etti. https://www.harran.edu.tr/sayfa.aspx?st=haber&sid=6445 

BAĞLANTILAR

        Yüksek Öğretim Kalite Kurulu